O nas

O nas

Związana z Dominiką Kulczyk spółka dFlights dedykowana jest produkcji filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali dla polskiej i międzynarodowej widowni. Jednym z głównych założeń firmy jest zwiększanie obecności silnych, ciekawych i złożonych postaci kobiecych w produkcjach audiowizualnych.  

W 2020 roku dFlights współprodukowała film Sala samobójców. Hejter w reżyserii Jana Komasy, twórcy Bożego Ciała nominowanego do Oscara w 2020 roku. Sala samobójców. Hejter zwyciężył na prestiżowym Tribeca Film Festival 2020. To pierwszy polski film, który znalazł się w konkursie głównym tego ważnego nowojorskiego festiwalu.

dFlights jest też koproducentem filmu Infinite Storm w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. W główną rolę wcieliła się Noami Watts. Za sprzedaż filmu odpowiada Sony Pictures Worldwide Acquisitions, a głównym producentem jest nowojorska firma Maven Screen Media.

20 stycznia 2023 do polskich kin wszedł „Fenomen”, pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego premiera zbiegła się z rocznicą pierwszego Finału WOŚP oraz zbliżającą się kolejną edycją akcji. Reżyserką „Fenomenu” jest Małgorzata Kowalczyk. Obraz wyprodukowała Dominika Kulczyk i powiązana z nią spółka dFlights. Film dostępny na platformach Netflix i Player.

Dominika Kulczyk jest autorką filmów dokumentalnych, powstałych we współpracy z CNN International (w ramach „The CNN Freedom Project”) i TVN Discovery (serial dokumentalny „Efekt Domina”), poruszających problemy globalnej dyskryminacji i niesprawiedliwości.

Skontaktuj się z nami